Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Овие знаци денеска ги очекуваат НЕПЛАНИРАНИ ПРОБЛЕМИ

ОВЕН

Барате мислење од други личности во решавање на проблемите на работа. Иако сте задоволни од брачниот живот, во мислите ви е еден соработник. Нестабилен притисок.

БИК

Многу сте вреди и посветени на работата. Внимавате на сите детали. Со колегите имате одлична комуникација. Ако сте во врска, ве очекува сериозен разговор со партнерот. Одлично здравје.

БЛИЗНАЦИ

Ве очекуваат проблеми на работа кои нема да успеете да ги решите. Не се приоритет, па ги оставате за понатаму. Расположени сте за домашна варијанта, па дружењето со партнерот го минувате дома. Добро здравје.

РАК

Оптимисти се кога е работата во прашање, и правите нови планови. Не сте задоволни од ова поле, и одлучувате да го подобрите својот друштвен живот со тоа што правите планови за излегување. Солидно здравје.

ЛАВ

Задоволни сте како работата напредува и успешно ги решавате малите проблеми. Ако сте во брак, денот го посветувате на својата фамилија. Солидно здравје.

ДЕВИЦА

Размислувате за одлуките кои сте ги донеле на брзина и свесни дека некои од нив не биле најдобар избор. Ако сте во брак, планирате краток излет со партнерот. Чувајте се од повреди.

ВАГА

Креативни сте и се посветувате на креативните активности. Ако работата нема врска со ова, тогаш се препуштате на одмор. Ако сте во врска, прилично сте напнати и не успевате да решите проблем со партнерот. Добро здравје.

ШКОРПИЈА

Имате впечаток дека проблемите ве стискаат од сите страни. Обесхрабрени сте и мислите дека никогаш нема да ги решите. Спасот е во љубовта. Тоа е единственото поле кое ве полни со позитивна енергија. Мрзливи сте.

СТРЕЛЕЦ

Фокусирани сте на работни детали и многу вредни. Ако сте во врска, размислувате да разговарате со партнерот за проблемите, но на крајот одлучувате тоа да не го правите. Ви недостасува физичка кондиција.

ЈАРЕЦ

Имате одредени работни идеи кои упорно пробувате да ги наметнете на колегите, кои тоа го одбиваат. Партнерот е нерасположен и пробувате да дознаете што довело до тоа. Одлично здравје.

ВОДОЛИЈА

Ако се занимавате со приватна работа, тогаш ве очекуваат непланирани проблеми кои ќе ве изнервираат. Поради проблемите на работа, го откажувате состанокот со партнерот. Нервоза од минлив тип.

РИБИ

Успешни сте во работите во кои е потребна комуникација. Во контактите со медиумите оставате впечаток на интелигентна, културна и шармантна личност. Рибите во брак се задоволни од односот. Солидно здравје.

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...