Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Албанец баран од Интерпол САКАЛ ДА ИЗБЕГА ПРЕКУ СКОПСКИ АЕРОДРОМ

На 03.10.2020 во 01.30 часот на Граничен премин„Меѓународен Аеродром“-Скопје од полициски службеници од Полициска станица „Меѓународен Аеродром“- Скопје бил приведен А.А.(41) од Р.Албанија бидејќи при пасошка контрола и проверка било констатирано дека истиот евидира во евиденцијата по барање на Интерпол.

Лицето е предадено на полициски службеници од СВР Скопје за понатамошна постапка

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...

Забава

Захиа Деар, која се прослави како малолетна проститка која меѓудругото спиела и со француските фудбалери Франк Рибери и Карим Бензема, денес е дизајнерка, модел,...

Забава

Тиквата е зеленчук кој е богат со хранливи материи кои го зајакнуваат организмот и затоа треба почесто да ја има на нашата трпеза. Ја одржува...