Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

СТРАШНО: ЗА ЕДЕН ДЕН ЧЕТИРИ ТЕПАЧКИ НИЗ СКОПЈЕ – Мавал кој кого стигне!

Вчера вечер околу 20: 15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Скупи“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу М.Ш.(38), Џ.Ш.(22), Џ.Ш.(43), Н.К.(22), А.К.(19) и С.К.(20), сите од Скопје. Сочинети се записници за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.


Во 16: 10  часот пак во СВР Скопје, Ф.А.(54) од Скопје пријавил дека околу 15: 20 часот, во угостителски објект на ул.„Прохор Пчински“, бил физички нападнат од едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Во 07: 20 часот во СВР Скопје, Д.Д.(47) од Скопје пријавил дека околу 07: 00 часот на ул.„Ѓорѓи Капчев“ В.Д.(42) од Скопје и Е.С.(51) од Скопје го нарушиле јавниот ред и мир со физичка пресметка. Сочинети се записници за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Во 10: 30 часот во СВР Скопје, А.И.(33) од с.Стајковци, Скопско, пријавил дека околу 09: 45 часот на ул.„Перо Наков“ бил физички нападнат од С.Ш.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...

Забава

НЕКОИ работи се повторуваат одново и одново во разни филмови, но во реалноста многу ретко. И ова е особено точно кога станува збор за...

Забава

Светски познатата пејачка Ерика Баду изненади многумина кога на Twitter објави дека е позитивна и негативна на тестот за вирусот корона. Ерика направи брз...