Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Српскиот претседател СТАНА СТУДЕНТ по втор пат, сака да биде кошаркарски тренер(ФОТО)

Претседателот на Србија по втор пат официјално стана бруцош. Александар Вучиќ присуствуваше на свечениот прием на бруцоши во Високата спортска школа, а фотографиите ги објави на својата страница на Инстаграм @ futuresrbijeav.

„Среќен сум што по многу години почнувам да ги остварувам детските соништа“, напиша Вучиќ со фотографиите на кои се гледа како седи меѓу колегите студенти, а очигледно е дека тој е единствениот што не носи маска. Сепак, подоцна ја ставил.

По втор пат во животот станав студент, овој пат на Вишата спортска школа за стручни студии, сакам да станам тренер за кошарка за деца“, се пофали Вучиќ во јули со фотографијата со индекс и мал баскет.

“Некои од моите неостварени желби се да тренирам деца. Некој клуб, земунски Младост или некој од Ушќе. Некои пионери или кадети, деца. Тоа е мојата најголема желба”, изјави Вучиќ за српски Курир, а запрашан дали има поголеми амбиции тој одговори: „Не, само мал клуб“.

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...