Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

СЕ СОБЛЕЧЕ ИСАУРА ОД ПРЕСПАВ: Актерката испрати моќна порака (ФОТО)

Македонската актерка Емра Куртишова која се прослави во улогата на Исаура во хумористичната серија „Преспав“ вчеравечер објави необична фотографија на својот Инстаграм профил со што ги собра сите воздишки.

Имено таа сподели фотографија алудирајќи на свеста кај жените за борбата против ракот на дојката на првиот ден од октомври кој е месец на борбата против ракот на дојката.

„Октомври месец на борбата против ракот на дојка“, напиша актерката

Со оваа порака актерката алудираше на тоа дека не само во месец октомври, туку во текот на целата година жените мора да се грижат за своето тело и да вршат редовни здравствени прегледи.

https://www.instagram.com/p/CFzwvCTHFUI/?igshid=111rkwxft05w4

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Свет

Некои грешки во самостојниот третман на коронавирусот можат да му наштетат на организмот, па дури и да доведат до смрт, сподели лекарот и ТВ-презентер...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...