Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Се огласи докторот на Трамп – ЕВЕ КАКО СЕ ЧУВСТВУВА АМЕРИКАНСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ

Докторот на американскиот претседател Доналд Трамп во Белата куќа, Шон Конли изјавил дека денеска претседателот ќе продолжи да ги извршува своите должности без никакви проблеми, откако се потврди дека е позитивен на Ковид-19.

Како што истакнал, Трамп и неговата сопруга Меланија се чувствуваат добро и планираат да останат дома, односно во Белата куќа до нивното опоравување, пренесува АП.

Се наведува дека Трамп по сознанието дека има коронавирус го откажал патувањето на Флорида.

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...