Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Саша Ковачевиќ не бил на одмор во Турција, туку на ОПЕРАЦИЈА!

Пејачот Саша Ковачевиќ, кој ни е чест гостин, деновиве открил дека во Турција не бил на одмор како што мислеле многумина, туку на операција. 

– Не бев на летување, убаво ќе беше да беше така, туку по трет пат ги оперирав синусите затоа што 20 и нешто години имам проблем со алергиите. Тоа беше причината зошто заминав во Турција. Го искористив периодот кога немаме настапи и можев да си дозволам да бидам отечен“, рекол Саша за медиумите во соседството. 

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...