Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

НЕЈЗИНАТА СМРТ ПРЕД 3 ГОДИНИ ПОТРЕСЕ БАЛКАНОТ: Пејачката на денешен ден ја загуби битката со ракот

Пред три години на денешен ден во попладневните часови одекна веста за смртта на босанската пејачка Дона Арес.

Пејачката која немаше некој кој не ја познаваше ја загуби битката со тешката болест по долгогодишната болест.

Мајката на Азра Колаковиќ попозната како Дона Арес вели дека ова се деновите кога и се враќа сеќавањето на нејзината прерано почината ќерка.

https://www.instagram.com/p/BUi3mmlAMAh/?utm_source=ig_embed

-Дона во аманет ми остави да бидам силна како што она беше во својата борба, успевам да не плачам пред другите и тагата ја чувам само за себе. Имам денови кога плачам иако дел од мене ќе плаче засекогаш додека бидам жива, раскажува мајката на Арес.

Таа додава дека нејзината ќерка била симбол за борбата против ракот и на многумина им давала сила и мотив за да продолжат со животот.

Пејачката почина на 41 година од својот живот, а зад себе остави неколку големи хитови, од кои еден најголем: „То ми није требало“.

најчитани вести

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Македонија

Христијан Мицкоски минатата недела во тајност заминал од државата и според високи партиски извори отишол на средби во Белград. Од партијата официјално молчат околу...

Македонија

Доцна синоќа некаде околу 22 часот и 50 минути, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода Р.Б.(46) од...