Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Наполи ги откри имињата позитивни на Ковид-19, Елмас не е меѓу нив

Наполи ги потврди двата случаеви на Ковид-19 во своите редови. Вторите тестирања во редовите на тимот за кого настапува македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас донесоа лоши вести.

Добра вест за нашиот најдобар национален тим пред дуелот со Косово е што меѓу позитивните не е Елмас. Станува збор за фудбалерот Пјотр Зјелински и член на стручниот штаб, Џандоменико Кости.

Според протоколите, Наполи ќе направи трето тестирање, по кое ќе биде позната целата слика за клубот и играчите.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Еден од ретките кои што профитираа од инцидентите на 27 Април, а веројатно и единствен во ВМРО-ДПМНЕ е Христијан Мицкоски. После немилиот настан следуваа...

Забава

Иако велат дека убавината е во очите кој ја гледаат, во овој случај дури и науката докажала дека таа има совршено тело. Ако прашате...

Забава

Пејачката Сандра Африка за свој дом ја одбра населбата која е многу популарна меѓу познатите. Соседите велат дека речиси секојдневно ја сретнуваат во кафулињата,...

Забава

Пејачката објавила видео кое ги “вознемири“ сите. На Јелена Карлеуша и недостасува летото, а на нејзините следбеници голотија на Инстаграм. Пејачката на својот Инстаграм...