Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Меланија Трамп се огласи ПО ПОЗИТИВНИОТ ТЕСТ ЗА КОРОНАВИРУС

Првата дама на САД, Меланија Трамп се огласи на Твитер откако стигна потврда дека таа и Доналд Трамп се позитивни на коронавирус.

-Како што направија голем број Американци претходно годинава, претседателот и јас сме во карантин откако бевме тестирани позитивно на коронавирус. Се чувствуваме добро, ги откажав сите планирани активности. Ве молам, останете безбедни, низ сето ова ќе поминеме заедно, напиша Меланија на Твитер.

Трамп и неговата сопруга се повлекоа во карантин откако неговата советничка Хоп Хикс доби позитивен резултат на Ковид-19. Тие се тестираа и исто така добија позитивни резултати.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...