Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ЖЕНИТЕ ОСАМЕНИ: Во оваа земја драстично се зголеми продажбата на машки с*кс кулки за време на пандемијата

Британка која работи во продавница за секс-кукли, открива дека за време на пандемијава, побарувачката за секс-играчки наменети за понежниот пол, има драстично зголемување.

Како што објавува „Дејли меил“, некои од машките секс-кукли чинат и до 8.000 фунти, а можат и да се движат, да зборуваат и да реагираат на одредени ситуации… И, од сѐ тоа, Џејд Стенли од градот Бромсгроув, Англија, има корист во однос на нејзиниот бизнис.

Секојпат кога ќе се воведат нови мерки ограничувања, јас забележувам скок на продажбата, вели г-ѓа Стенли.

И, ако пред пандемијата нејзините клиенти се сосредоточуваа главно на кукли со женски лик, сега сѐ побарани се оние во облик на маж или трансродова личност.

Британката е убедена дека нејзините кукли не секогаш се користат само како секс-играчки. Според неа, многу клиенти ги третираат и како пријатели или како „домашни миленици“… – Други пак, ги купуваат како украси и ги сместуваат во фотеља или на креветот.

најчитани вести

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...