Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ЖЕНИТЕ ОСАМЕНИ: Во оваа земја драстично се зголеми продажбата на машки с*кс кулки за време на пандемијата

Британка која работи во продавница за секс-кукли, открива дека за време на пандемијава, побарувачката за секс-играчки наменети за понежниот пол, има драстично зголемување.

Како што објавува „Дејли меил“, некои од машките секс-кукли чинат и до 8.000 фунти, а можат и да се движат, да зборуваат и да реагираат на одредени ситуации… И, од сѐ тоа, Џејд Стенли од градот Бромсгроув, Англија, има корист во однос на нејзиниот бизнис.

Секојпат кога ќе се воведат нови мерки ограничувања, јас забележувам скок на продажбата, вели г-ѓа Стенли.

И, ако пред пандемијата нејзините клиенти се сосредоточуваа главно на кукли со женски лик, сега сѐ побарани се оние во облик на маж или трансродова личност.

Британката е убедена дека нејзините кукли не секогаш се користат само како секс-играчки. Според неа, многу клиенти ги третираат и како пријатели или како „домашни миленици“… – Други пак, ги купуваат како украси и ги сместуваат во фотеља или на креветот.

најчитани вести

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Забава

Секси адвокатката, Редона Кочи ги полуди нејзините следбеници со жешки фотографии на социјалните мрежи. Таа позираше скрос гола друга девојка покриени со ливчиња од...

Македонија

Игор Дурловски, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и носител во изборната единица 5 на “Коалицијата за Обнова на Македонија “ доцна синоќа преку Фејсбук објави дека...

Македонија

Носителот во петтата изборна единица на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Игор Дурловски поднесе оставка од пратеничката позиција. Оставката ја објави на својот профил на Фејсбук....