Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Ерменскиот претседател ГО ИСПРАТИ СИНОТ ВО ВОЈНА (ФОТО)

Сопругата на ерменскиот премиер, Ана Хакобијан преку социјалните мрежи го испрати својот син единец во војна.

Имено таа во својот пост вели дека нема ништо поблагодарно од тоа да го дадете својот живот за татковината.

-Ерменскиот народ во овие моменти се соочува со историски пресврт и ние во овие моменти можеме да се потпреме само со себе, вели Хакобијан

Ана Хакобијан ги повика сите мајки и жени, ќерки и сестри да бидат силни и да не се плашат од ништо, пренесуваат тамошните медиуми.

Пред патувањето во Карабах, нејзиниот сопруг Никол Пашињан изјави дека нивниот единствен син Ашот оди во Карабах, бидејќи тој бил резервист.

-Ашот ги собра и подготви документите, а неговата мајка не го спречила, напротив и од таму ќе можеме да се слушнеме. Јас се уште стојам на моите зборови, напиша Хакобијан на Фејсбук.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...