Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Цеца му одговори на поранешниот пријател кој ја нарече „српска селанка“ – ЕВЕ ШТО ПОРАЧА

По враќањето од Рим, Цеца Ражнатовиќ, меѓу другото, прокоментира и за провокациите што на нејзината сметка ги испрати креаторот Саша Видиќ на социјалните мрежи.

Таа имаше кратка, но јасна порака за него.

Некој што е вработен, тој нема време да ја следи работата на другите луѓе, виси на социјалните мрежи на негативен начин. Нема да го коментирам, бидејќи имам 18 години поминати со таа личност зад мене. Се што рече зборува исклучиво за себе „Никогаш нема да ме допре и зборува само за себе, додаде Цеца за „Премиера“.

“Што прават српските селанки во Рим. Тие испраќаат селфи до фонтаната Ди Треви, која е одамна депласирана. Но, во секој случај, вреди да се пее ромска венчавка среде Рим, чекаме слики од настапот”, напиша Саша на својот Инстаграм.

Пред камерите на емисијата „Премиера“ Цеца ја прокоментира целата оваа ситуација, како и зборовите напишани за неа и на сметката на Анастасија од нејзиниот поранешен најдобар пријател. Цеца истакна дека со Видиќ била другарка 18 години.

Домаќините на свадбата ја познаваат фолк sвездата веќе подолго време, таа пееше на нивните прослави неколку пати, па не жалеа што исплатиле 100.000 евра за еден час, колку што траеше нејзиниот настап!

На социјалните мрежи дури се појави и видео, кое покажува дека бакшишот бил огромен, поради што Видиќ повторно реагирал, но колешката на Цеца, Андреана Чекиќ, брзо му „затвори устата“ – „Да не ја изневеше, ќе добиеше дел од тоа , како што добиваше порано “, му порача Андреана.

најчитани вести

Македонија

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев дека е...

Македонија

Последените настани во односите помеѓу Македонија и Бугарија, заострената реторика на бугарските власти, навредите од Каракачанов и интервјуто на премиерот Зоран Заев, ги зголемија...

Македонија

Интервјуто на Зоран Заев за бугарски БГНЕС и првичните реакции во јавноста ги зголемија апетитите на двајцата најзаинтересирани за абдицирање на првиот човек на...

Забава

Сексот се состои од момент, ситуација и енергија. Сè друго може да биде чиста импровизација. Водење љубов, секс, сексуален однос се поими кои немаат иста...