Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Роберт Левандовски е најдобар играч во Европа!

Напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски денеска ќе биде прогласен за најдобар фудбалер во Европа за минатата сезона.

Полјакот зад себе има одлична сезона, ги предводеше Баварците до пет трофеја во 2020 година, па токму затоа ќе го понесе признанието за број еден играч.

Зад него ги остави својот соиграч Мануел Нојер и Кевин де Брујне од Манчестер Сити.

Вистинска штета е што оваа година нема да се доделува Златна топка, без дилеми Левандовски ќе беше голем фаворит и за оваа награда.

Фудбалерот на Баерн Минхен признанието за најдобар ќе го прими вечерва на свечена церемонија.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

До редакцијата на медиа.мк пред малку пристигна информација за спектакуларно апсење во Охрид , поточно на бензинската пумпа Окта. Според информациите со кои располагаме...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...