Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Откријте што велат ѕвездите за следната година: НЕКОГО ГО ЧЕКА БРАК, а некого пари

Следната година е период за нови планови и за раѓање нови чувства, а ќе можете да се потпрете на интуицијата. Венера се поврзува со Марс, а тоа ќе ја натера Вагата да ги преиспита договорите и односите. Ќе ви треба време да откриете што и како понатаму. Во продолжение прочитајте што ќе ви предизвика радост во текот на следната година.

Овен

Луѓето сега заземаат многу важно место во вашиот живот. Се отвораат можности за нови партнерства и во љубовта и во работата. Но, само врските исполнети со љубов или со креативна содржина ќе го издржат тестот на времето; ладната пресметка нема да успее. Во јануари, контролирајте се во текот на дискусиите и бидете внимателни додека возите. Паметно изберете го вашиот друштвен круг.

Бик

Оваа прилично мирна година ќе ви даде можност да посветите повеќе време на вашите лични цели. Може да бидете многу креативни во решавањето на проблемите во врската или можеби личноста што планира деловен или личен контакт прва ќе направи чекор напред. Средината на годината носи важни промени. Исто така, треба да им се даде шанса на одложените проекти.

Близнаци

Во текот на следната година, треба да посветите внимание на вашите пролетни планови. Треба да ги преземете овие прелиминарни чекори што ќе ви помогнат смирено да се справите со тековните обврски. Почетокот на годината е поволен за преговори и за патувања. Но, подоцна, подобро е да останете дома и да не наседнувате на провокациите на најблиските.

Рак

Можеби мислите дека новите идеи се поинтересни од оние што ве влечат назад, но засега е подобро да не си задавате дополнителен стрес. Ако сте сингл, романтичните можности можат да се вкрстат со деловните интереси. Во средината на годината, може да се чувствувате виновни пред најблиските и да се обидете да го надоместите тоа со подароци или со вкусен ручек. Купувањето на крајот на годината може да биде предизвик. Пронајдете друг начин да се задоволите.

Лав

Оваа година, зрелите чувства ќе добијат поттик и ќе се стремат кон реализација. Дури и ако не сте заљубени, ќе постои некоја друга опција за примена на креативноста. Треба правилно да управувате со вашата енергија и да ѝ дадете насока и цел во блиска иднина. Во средината на годината, може да направите промена на ентериерот во вашиот дом.

Девица

На почетокот на годината, добро е да одморите малку или барем да не планирате дополнителни оптоварувања. Во текот на летото, околностите ќе бидат поволни и ќе бидете наградени за вашиот труд. Во личните односи, вкочанетоста исчезнува, а овој дел од животот бара решавање на некои прашања уште на почетокот на годината, во спротивно, ќе пропуштите многу важни моменти.

Вага

Венера се поврзува со Марс и ова ќе ве принуди да ги преиспитате договорите и врските. Вашиот партнер може да бара итни одлуки и постапки од вас. Ќе ви треба време да откриете што и како понатаму. Слободните ваги имаат нова романтична врска на повидок.

Скорпија

Тандемот Венера и Марс создава поволна атмосфера за раѓање одлични идеи оваа година. Ова е период кога постои можност да се развијат важни емотивни врски. Средината на годината ќе го насочи вашето внимание кон домашните работи. Во септември, бидете отворени за нови познанства и можности, но не бидете премногу невнимателни и наивни кога ќе слушнете деловни предлози.

Стрелец

Ова е добар период за да ги покажете своите знаења и вештини, но не треба да сметате на моментални резултати. Нека не ве нервира изобилството ситни незгоди што ќе ви се случат на работа и дома; понекогаш треба да преземете нешто однапред за да не мора подоцна да се занимавате со поголеми поправки или со решавање сериозни проблеми.

Јарец

Започнува период на обновување на емоционалните врски, а можеби ќе треба да обрнете внимание на вашето домаќинство, на некој близок или на некое ваше хоби. Ќе направите шопинг во пресрет на празниците, но овде повеќе станува збор за обновување на гардеробата. За големите, скапи купувања, треба да почекате до јуни, но засега е подобро да ги обновите работите на кои не може да им се продолжи рокот на траење.

Водолија

Можеби чувствувате дека просторот во кој го поминувате поголемиот дел од времето е тесен. Не откажувајте се од работата што вклучува преместување и воспоставување нови врски. На овој начин, може да ги реализирате вашите романтични интереси. Реновирајте го вашиот дом, тоа ќе создаде ново расположение. Крајот на годината ветува многу комуникација, а може да почнете да се занимавате со некој нов спорт. Но, не допуштајте си екстравагантни активности и не менувајте ги плановите.

Риби

Оваа година ќе ви донесе збрки на деловен план, но сега изненадувачки привлекувате луѓе кои можат да ви бидат од корист. Запишувајте ги идеите што ви доаѓаат, но не инсистирајте на нивно итно спроведување. Ова е време на раѓање нови планови и чувства и можете да се потпрете на интуицијата. Посветете ја средината на годината на воспоставување хармонија во вашата врска, а на крајот на годината грижете се за вашиот изглед и одморете се.

најчитани вести

Македонија

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев дека е...

Македонија

Последените настани во односите помеѓу Македонија и Бугарија, заострената реторика на бугарските власти, навредите од Каракачанов и интервјуто на премиерот Зоран Заев, ги зголемија...

Свет

Бил Гејтс, милијардер, основач на „Мајкрософт“ и филантроп, ги сподели своите размислувања за иднината на глобалните пандемии во својот подкаст „Бил Гејтс и Рашид...

Забава

Сексот се состои од момент, ситуација и енергија. Сè друго може да биде чиста импровизација. Водење љубов, секс, сексуален однос се поими кои немаат иста...