Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

НОВ СЛУЧАЈ НА КОРОНА ВО ГРАДИНКА ВО АЕРОДРОМ

Уште едно дете кое го посетувало клонот “Чекорче” на градинката “Срничка” во Аеродром е позитивно на Ковид-19, потврдија од министерството за труд и социјала.

Од таму информираат дека детето било згрижено во друга група, и немало контакт со заболените брат и сестра кои оделе во истата градинка.

Денеска е коронавирус е потвреден кај уште вработен како техничко лице во градинка во Куманово, но од министерството тврдат дека немал контакт со децата и воспитувачките.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

До редакцијата на медиа.мк пред малку пристигна информација за спектакуларно апсење во Охрид , поточно на бензинската пумпа Окта. Според информациите со кои располагаме...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...