Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

За нив ОКТОМВРИ ЌЕ БИДЕ НАЈДОБРИОТ МЕСЕЦ

Woman Consulting The Stars - Zodiac Signs In The Sky - Contain Illustration And elements furnished by NASA

За овие хороскопски знаци, октомври ќе биде најдобриот месец досега.

Овен

Овните ќе бидат многу задоволни од промените што им ги носи октомври бидејќи тие веќе не знаеја што да прават со својот живот за да станат подобри и да се ослободат од болката и од разочарувањето. Вашата најлоша карма е „отслужена“ и сега ве чекаат само добри работи. Ќе ја вратите поранешната самодоверба и среќа на секое поле од животот, без разлика што ќе правите.

Рак

Поминавте доволно животни тестови и од октомври можете да се одморите и да правите што сакате. Ќе има и новости кои ќе влеат голема надеж во вас и луѓе кои ќе бидат на ваша страна во сè. Во текот на октомври нема никакви негативни аспекти за вас.

Стрелец

Од октомври, па сè до крајот на годината, конечно ќе можете да ставите крај на сите лоши работи и да ги победите сите неволји. Дури и ако досега бевте губитник, сега ќе се претворите во потполно среќна личност. До крајот на ноември, можеби ќе имате сосема поинаков живот.

Јарец

Во октомври и ноември може да ви се случат многу работи што луѓето не го доживуваат ни за една година. Ве очекуваат одмор, нови задачи и многу љубов. Дури и оние јарци кои се навикнати на осаменост, сега можат да ја пронајдат својата среќа и тоа во голема мера ќе ги промени нивните животи. Семејството и благосостојбата на најблиските ќе станат еден од главните приоритети на јарецот.

Риби

Октомври ќе биде пресвртна точка за рибите. На крајот на септември, може да се пожалите дека ништо не се одвива според планот и дека веќе немате сила. Но, од октомври сè ќе биде сосема поинаку. Ќе бидете полни со енергија, нема да ви недостасува поддршка и ќе одите по вистинскиот пат. Искористете ги можностите што ви се дадени и создадете цврста основа за иднината.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

До редакцијата на медиа.мк пред малку пристигна информација за спектакуларно апсење во Охрид , поточно на бензинската пумпа Окта. Според информациите со кои располагаме...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...