Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ЕКСПЛОДИРА БОЈЛЕР ВО СТАН ВО БЕЛГРАД: 11 повредени меѓу кои 3 деца (ВИДЕО)

Во стан во зграда во Белград утрово во околу 6 часот експлодирал бојлер, при што 8 возрасни и три деца се здобиле со повреди.

-Бојлерот е нов, овде живееме веќе неколку години и никогаш ништо слично не се случило, велат станарките за српските медиуми.

-Огнот е изгаснат, пожарот локализиран, но внатре во зградата тешко се дише и се е мокро.Веднаш го контактиравме сопственикот на станот, овде живееме веќе 5-6 години и никогаш ништо слично не се случило. Бојлерот е нов, Вчера немавме вода, но бојлерот беше изгаснат, тврдат станарките, две девојки студентки кои со својата мајка живеат во тој стан.

Девојките спиеле кога настанала експлозијата, а од кревет ги станала првата детонација после која скокнале и успеале некако да стигнат до вратата и да излезат од станот после што следувала втора детонација.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

До редакцијата на медиа.мк пред малку пристигна информација за спектакуларно апсење во Охрид , поточно на бензинската пумпа Окта. Според информациите со кои располагаме...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...