Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ЕКСПЛОДИРА БОЈЛЕР ВО СТАН ВО БЕЛГРАД: 11 повредени меѓу кои 3 деца (ВИДЕО)

Во стан во зграда во Белград утрово во околу 6 часот експлодирал бојлер, при што 8 возрасни и три деца се здобиле со повреди.

-Бојлерот е нов, овде живееме веќе неколку години и никогаш ништо слично не се случило, велат станарките за српските медиуми.

-Огнот е изгаснат, пожарот локализиран, но внатре во зградата тешко се дише и се е мокро.Веднаш го контактиравме сопственикот на станот, овде живееме веќе 5-6 години и никогаш ништо слично не се случило. Бојлерот е нов, Вчера немавме вода, но бојлерот беше изгаснат, тврдат станарките, две девојки студентки кои со својата мајка живеат во тој стан.

Девојките спиеле кога настанала експлозијата, а од кревет ги станала првата детонација после која скокнале и успеале некако да стигнат до вратата и да излезат од станот после што следувала втора детонација.

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...