Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Ако сте прележале корона, еве колку треба да се воздржувате од СЕ*С

Колку е безбедно да се имаат сексуални односи во време на корона, дали е потребна апстиненција откако ќе се прележи овој вирус и дали короната остава последици намашката плодност… одговор на овие прашања дал српскиот уролог Александар Милошевиќ. 

– Голем оптимист сум, сексуалноста мора да остане, сексот не би требало да биде загрозен само мора да биде контролиран, вели докторот и нагласува дека според препораките на неговите колеги најдобро е луѓето по прележаната корона некое време да се воздржуваат од интимни односи. 

– Еден месец и не е некој период, нашиот организам така е направен што му е потребен еден месец да се опорави, така е и со короната, вели Милошевиќ. 

најчитани вести

Македонија

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев дека е...

Македонија

Последените настани во односите помеѓу Македонија и Бугарија, заострената реторика на бугарските власти, навредите од Каракачанов и интервјуто на премиерот Зоран Заев, ги зголемија...

Македонија

Интервјуто на Зоран Заев за бугарски БГНЕС и првичните реакции во јавноста ги зголемија апетитите на двајцата најзаинтересирани за абдицирање на првиот човек на...

Свет

Бил Гејтс, милијардер, основач на „Мајкрософт“ и филантроп, ги сподели своите размислувања за иднината на глобалните пандемии во својот подкаст „Бил Гејтс и Рашид...