Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Ако сте прележале корона, еве колку треба да се воздржувате од СЕ*С

Колку е безбедно да се имаат сексуални односи во време на корона, дали е потребна апстиненција откако ќе се прележи овој вирус и дали короната остава последици намашката плодност… одговор на овие прашања дал српскиот уролог Александар Милошевиќ. 

– Голем оптимист сум, сексуалноста мора да остане, сексот не би требало да биде загрозен само мора да биде контролиран, вели докторот и нагласува дека според препораките на неговите колеги најдобро е луѓето по прележаната корона некое време да се воздржуваат од интимни односи. 

– Еден месец и не е некој период, нашиот организам така е направен што му е потребен еден месец да се опорави, така е и со короната, вели Милошевиќ. 

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

До редакцијата на медиа.мк пред малку пристигна информација за спектакуларно апсење во Охрид , поточно на бензинската пумпа Окта. Според информациите со кои располагаме...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...