Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

„Хаос“ во најава: Министерството за здравство на Италија бара прекин на Серија „А“!

Откако беа потврдени 14 случаи на коронавирус во Џенова, а се чекаат тестирањата од Наполи, министерството за здравство на Италија побара прекин на Серија „А“.

Заменичката министерка побарала итен прекин на првенството.

„Протоколите кои ги потпишавме говорат сами за себе. Серија „А“ мора да биде прекината“, рече Сандра Зампа и додаде:

„Со толку забележани позитивни случаи останува само да се прекине првенството. Заразените не может да играат, а може да ги заразат другите“, рече Зампа.

sportmedia.mk

најчитани вести

Забава

Марија Шерифовиќ ја посетила слаткарницата на својата мајка Верица Шерифовиќ во Крагуевац, за да научи да прави торта, но и се случил еден пех....

Забава

Овен Ноември носи хармонични моменти со семејството, пријателите и партнерот. Наоѓате утеха во нив, и секогаш кога имате лош ден, тие се тука за...

Забава

Актерката Јелена Јованова или како што уште сите ја знаат – Јелена од Драчево, поради ликот кој го толкуваше во серијата „Преспав“, денес слави...

Македонија

Носителот во петтата изборна единица на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Игор Дурловски поднесе оставка од пратеничката позиција. Оставката ја објави на својот профил на Фејсбук....