Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Нејмар должи 34.6 милиони евра данок во Шпанија

Бразилскиот ас Нејмар има очигледно големо проблеми на тлото на Шпанија. Даночната управа на Шпанија туку што ги објави оние должници кои се во минус во однос на државата повеќе од еден милион евра, а на таа листа се најде и Брзилецот.

Нејмар шрестојуваше во Шпанија од 2013 година кога пристигна во Барселона, и оттогаш па до овој момент не платил данок во износ од 36.4 милиони евра.

Доколку тоа не го стори, односно не го покрие долгот, следува нормално конфискација на имот, нешто што сигурно Нејмар поседува на тлото на оваа држава.

Нејмар слични проблеми имаше и во родната земја, каде што беше обвинет за затајување на 25 милиони долари, но успеа да докаже дека воопшто не едолжен затоа што парите не ги заработувал во Бразил туку во странство.

sportmedia.mk

најчитани вести

Забава

Марија Шерифовиќ ја посетила слаткарницата на својата мајка Верица Шерифовиќ во Крагуевац, за да научи да прави торта, но и се случил еден пех....

Забава

Овен Ноември носи хармонични моменти со семејството, пријателите и партнерот. Наоѓате утеха во нив, и секогаш кога имате лош ден, тие се тука за...

Забава

Актерката Јелена Јованова или како што уште сите ја знаат – Јелена од Драчево, поради ликот кој го толкуваше во серијата „Преспав“, денес слави...

Македонија

Носителот во петтата изборна единица на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Игор Дурловски поднесе оставка од пратеничката позиција. Оставката ја објави на својот профил на Фејсбук....