Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

КОНЕВСКИ: Мицкоски се однесува како да води приватна фирма, затоа мора да замине

Поранешниот градоначалник на Општина Аеродром, Ивица Коневски во вечерашното гостување на Топ Тема на Телма, изнесе повеќе информации и дискутираше на моменталната состојба во партијата.

„Има приходи од државата, таа му префрла неколку милиони на годишно ниво, има личен шофер, исто како да води приватна фирма и затоа Мицкоски мора да си замине“, изјави Ивица Коневски за емисијата „Топ тема“.

Тој вели дека никогаш претходно нема видено партијата да си ги обвинува своите членови, како што се прави тоа сега.

„Ова е невидено за демократскиот свет, за еден професор и академски граѓанин. Тврдам дека во ВМРО-ДПМНЕ има поголем потенцијал од СДСМ во поглед на социјалните реформи, кои ќе се вратат во партијата откако Мицкоски ќе си замине од лидерската функција“, изјави Коневски.

најчитани вести

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Македонија

Христијан Мицкоски минатата недела во тајност заминал од државата и според високи партиски извори отишол на средби во Белград. Од партијата официјално молчат околу...

Македонија

Доцна синоќа некаде околу 22 часот и 50 минути, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода Р.Б.(46) од...