Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

КОНЕВСКИ: Мицкоски се однесува како да води приватна фирма, затоа мора да замине

Поранешниот градоначалник на Општина Аеродром, Ивица Коневски во вечерашното гостување на Топ Тема на Телма, изнесе повеќе информации и дискутираше на моменталната состојба во партијата.

„Има приходи од државата, таа му префрла неколку милиони на годишно ниво, има личен шофер, исто како да води приватна фирма и затоа Мицкоски мора да си замине“, изјави Ивица Коневски за емисијата „Топ тема“.

Тој вели дека никогаш претходно нема видено партијата да си ги обвинува своите членови, како што се прави тоа сега.

„Ова е невидено за демократскиот свет, за еден професор и академски граѓанин. Тврдам дека во ВМРО-ДПМНЕ има поголем потенцијал од СДСМ во поглед на социјалните реформи, кои ќе се вратат во партијата откако Мицкоски ќе си замине од лидерската функција“, изјави Коневски.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

До редакцијата на медиа.мк пред малку пристигна информација за спектакуларно апсење во Охрид , поточно на бензинската пумпа Окта. Според информациите со кои располагаме...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...