Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Евра: Француската репрезентација е полна со расизам

Француската фудбалска легенда Патрис Евра, даде доста контраверзно интервју во кое одговара на дел од изјавите на претседателот на Француската фудбалска федерација, Ноел Ле Грает дека во нивната репрезентација нема расизам, ниту појава на такво нешто.

„Напротив, и тоа како го има. Само не се говори за тоа воопшто. Знаете ли дека во базата каде што престојуваме секојдневно пристигнуваат писма на адреса на селекторот во кој се вели да земе да си ги однесе „своите мајмуни“ назад во Африка и да замине со се нив. Знаете ли дека сме добивале пакети со измет внатре. За тоа не се говори никогаш“, вели Евра па додава:

„Еднаш на посета ни дојде претседателот на Франција. Јас нормално имам место на кое што седам на масата, но одеднаш тоа место беше заменето со едно на ќошот каде што седеа Сања и Сако. Први до претседателот седеа Лорис и Кошчелни. Па нормално дека претседателот ќе сака со нив да се слика, отколку со Сања и со Сако“, „распука“ Евра по француската јавност која очигледно има многу „валкан веш“ кој со години го сокрива.

sportmedia.mk

најчитани вести

Забава

Марија Шерифовиќ ја посетила слаткарницата на својата мајка Верица Шерифовиќ во Крагуевац, за да научи да прави торта, но и се случил еден пех....

Забава

Овен Ноември носи хармонични моменти со семејството, пријателите и партнерот. Наоѓате утеха во нив, и секогаш кога имате лош ден, тие се тука за...

Забава

Актерката Јелена Јованова или како што уште сите ја знаат – Јелена од Драчево, поради ликот кој го толкуваше во серијата „Преспав“, денес слави...

Балкан

Директорот на Клиничкиот центар во Крагуевац, д-р Предраг Саздановиќ, за РТС вели дека епидемијата полека се шири насекаде во Србија. Тој исто така посочува...