15.8 C
Skopje
понеделник, февруари 26, 2024

(ВИДЕО) Силното невревреме предизвика хаос во Истанбул

Силно невреме го зафати вчера Истанбул и доведе до потешкотии во извршувањето на секојдневните обврски на граѓаните од турскиот град.

Невремето создало и големи гужви во сообраќајот, а неподготвените граѓани барале засолниште.

Некои возила останале заробени во вода. На терен излегле и пожарникарни екипи, како и тимови за спасување.

Причинета била и материјална штета на некои возила и станбени објекти.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести