Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Тијана цел ден меша… АЈВАР! (Фото и видео)

Тијана деновиве е во Скопје, во посета на своите, но и за да направи ајварче. Пејачката на Инстаграм сподели видео на кое се гледа како меша ајвар, додека друштво и прави тато Велко. 

„И после велат дека ние пејачите се плашиме и не знаеме да работиме“, вели Тијана и додава: Не се плашиме од оган, сакаме да правиме ајвар.“ 

Putin, tata i ja pravimo ajvar😂✌🏻

Gepostet von Tijana Dapcevic am Dienstag, 29. September 2020

А овој што го прават пејачката и татко и не бил обичен и не можел да го јаде секој, туку бил малку лут.

„Па малку е лут. И треба да биде! Македонци сме или што сме?!“, коментира Тијана. 

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

До редакцијата на медиа.мк пред малку пристигна информација за спектакуларно апсење во Охрид , поточно на бензинската пумпа Окта. Според информациите со кои располагаме...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...