Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

СЛАВНИ ЖЕНИ КОИ СЕ ПОВИСОКИ ОД МАЖИТЕ: Една му „бега“ дури 36 см

Да се биде висока жена не е секогаш лесно, особено ако сте повисоки од партнерот. Кога сте во рамни обувки се е во ред, но проблем е кога треба да се носат потпетици. Во Холивуд постојат многу жени кои се „за глава“ повисоки од партнерите и тоа не им е голем проблем. 

Роузи Хантингтон (33) и Џејсон Стејтам (53)

Се запознале на снимањето на „Трамсформерси“, а и покрај разликата во години брзо почнале врска. Во 2016 се верија, а веќе следната го добија синот Џек Оскар кој има 3 години. Роузи е висока 175 см, а Џејсон 178, но штом оваа убавица облече потпетици станува повисока од него. Но како што рекла ниту висината ниту годините им се пречка. 

Камерон Дијаз (48) и Бенџи Маден (41)

Во брак се шест години, а 6 сантиметри им е и разликата во висина и тоа во корист на актерката. Камерон е висока 174 см, а Бенџи само 168. 

Карла Бруни (52) и Николас Саркози (65)

Поранешната манекенка е речиси 10 см повисока од поранешниот француски претседател. Таа е висока 175 см, а тој 166.

Џиџи Хадид (25) и Зејн Малик (27)

Една од најпознатите манекенки на денешницата од својот избраник е повисока 4 сантиметри. Убавицата е висока 179 см, а Малик 175. 

Никол Кидман (53) и Кит Урбан (52)

Оскаровката од својот сопруг е повисока само 2 см, но кога таа ќе облече потпетици Кит изгледа многу пониско. Инаку, Никол е висока 180 см, а Кит 178. 

Ума Турман (50) и Итан Хок (49)

Поранешниот пар беше 7 години во брак, а разликата меѓу нив е само еден сантиметар. Актерката е висока 180 см, а Итан 179, но заради потпетиците разликата во висината делува поголема.  

Кејти Холмс (41) и Том Круз (58)

Актерката од својот поранешен сопруг е повисока 5 сантиметри. Имено, Кејт има 175 см, а Том е висок само 170. 

Ерика Шмит (45) и Питер Динклеџ (51)

Ерика од својот сопруг кој се прослави во „Игра на престолот“ е повисока дури 36 сантиметри. Имено, Питер е роден со ахондролазија што е причина за неговиот џуџест раст. Таа е висока 168 см, а тој само 132.

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...