Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Серија А во прекин најмалку две недели!?

Поради најновите настани во Џенова поврзани со Ковид-19, како што известуваат медиумите во Италија, постои реална опција Серија А да биде во прекин од 14 дена или две недели. Оваа варијанта ја разгледуваат челниците на фудбалот во Италија, секако со “дозвола“ на властите. Е сега дали навистина ќе дојде до прекин на првенството кое само што стартуваше останува да се види.

Инаку втора опција е да се одложат натпреварите на екипите во кои има повеќе лица кои “закачија“ коронавирус.

Да споменеме дека со нетрпение во Италија, но и кај нас поради Пандев и Елмас, се чекаат информациите од вториот тест во Џенова и од тестовите во Наполи кои ќе се извршат попладнево.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Комисијата за заразни болести денеска одржа состанок на кој не се предложени нови рестриктивни мерки за заштита од Ковид-19, потврдија за МИА од Министерството...

Македонија

Советничката од ВМРО-ДПМНЕ во Битола, Анита Ангелевска која викендов побара оставка од претседателот на партијата Христијан Мицкоски за „Утрински брифинг“ на Слободен печат појасни...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...