Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Серија А во прекин најмалку две недели!?

Поради најновите настани во Џенова поврзани со Ковид-19, како што известуваат медиумите во Италија, постои реална опција Серија А да биде во прекин од 14 дена или две недели. Оваа варијанта ја разгледуваат челниците на фудбалот во Италија, секако со “дозвола“ на властите. Е сега дали навистина ќе дојде до прекин на првенството кое само што стартуваше останува да се види.

Инаку втора опција е да се одложат натпреварите на екипите во кои има повеќе лица кои “закачија“ коронавирус.

Да споменеме дека со нетрпение во Италија, но и кај нас поради Пандев и Елмас, се чекаат информациите од вториот тест во Џенова и од тестовите во Наполи кои ќе се извршат попладнево.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите...