Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

РУНДА БРОЈ ЕДЕН Очите на Америка и целиот свет вперени во политички ринг, а во него – ТРАМП И БАЈДЕН (видео)

Претседателот на САД Доналд Трамп и неговиот демократски противкандидат Џо Бајден ќе се соочат ноќта меѓу вторник и среда во првата од трите претседателски дебати.

Клучни теми ќе бидат прашања околу она што најмногу ги загрижува американските гласачи, како што е економијата.

Сепак најинтересни ќе бидат оние прашања кои и едниот и другиот кандидат ќе се обидат да ги одбегнат одговорите, пренесува Ал Џезеира-Балканс

Видео

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

До редакцијата на медиа.мк пред малку пристигна информација за спектакуларно апсење во Охрид , поточно на бензинската пумпа Окта. Според информациите со кои располагаме...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...