Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

РУНДА БРОЈ ЕДЕН Очите на Америка и целиот свет вперени во политички ринг, а во него – ТРАМП И БАЈДЕН (видео)

Претседателот на САД Доналд Трамп и неговиот демократски противкандидат Џо Бајден ќе се соочат ноќта меѓу вторник и среда во првата од трите претседателски дебати.

Клучни теми ќе бидат прашања околу она што најмногу ги загрижува американските гласачи, како што е економијата.

Сепак најинтересни ќе бидат оние прашања кои и едниот и другиот кандидат ќе се обидат да ги одбегнат одговорите, пренесува Ал Џезеира-Балканс

Видео

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...