Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

„Падна“ договор: Пакета се сели во Лион

AC Milan's Brazilian midfielder Lucas Paqueta (2nd-R) is marked by Juventus' Uruguayan midfielder Rodrigo Bentancur (L) during their Supercoppa Italiana final between Juventus and AC Milan at the King Abdullah Sports City Stadium in Jeddah on January 16, 2019. (Photo by - / AFP) (Photo credit should read -/AFP/Getty Images)

Лукас Пакета, играчот кој дојде во Милан како екстра засилување, и беше најавуван како „новиот Кака“, ќе се пресели во Лион.

Долго време имаше преговори на релација на двата клуба, а сега, конечно, постигнат е и договор.

Пакета не ги оправда очекувањата, и затоа оди во Милан каде што ќе ја добие потребната шанса.

Ова би значело дека еден од Депај или Ауар ќе си замине. Двајцата се барани од многу големи клубови.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите...