Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

На времето позирал со Чола и Даворин Поповиќ, а денес е РОК ЅВЕЗДА

Фронтменот на денес мошне популарна група своевремено позирал со Здравко Чолиќ и Даворин Поповиќ, а сега е еден од најпознатите рокери во регионот.

Станува збор за Ѕвонимир Ѓуќиќ – Ѓуле, пејачот на Ван Гог. 

„Срцето е единствен безвременски чувар на спомените од сите формати…“, меѓудругото пишува под фотката објавена на социјалните мрежи.  

https://www.facebook.com/musicvangogh/photos/a.10157702888479053/10157721533064053/?type=3

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...