Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

На времето позирал со Чола и Даворин Поповиќ, а денес е РОК ЅВЕЗДА

Фронтменот на денес мошне популарна група своевремено позирал со Здравко Чолиќ и Даворин Поповиќ, а сега е еден од најпознатите рокери во регионот.

Станува збор за Ѕвонимир Ѓуќиќ – Ѓуле, пејачот на Ван Гог. 

„Срцето е единствен безвременски чувар на спомените од сите формати…“, меѓудругото пишува под фотката објавена на социјалните мрежи.  

Sa malih prozora foto objektiva kroz velika vrata interneta📽Put putuje jedna stara ali mnogo draga uspomenaa🤎✨Srce je…

Gepostet von VAN GOGH am Montag, 28. September 2020

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

До редакцијата на медиа.мк пред малку пристигна информација за спектакуларно апсење во Охрид , поточно на бензинската пумпа Окта. Според информациите со кои располагаме...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...