Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДЕЈАН МИЛИЧЕВИЌ ОСЛАБЕ 35 КИЛОГРАМИ – Нема да го препознаете како изгледа (ФОТО)

Модниот фотограф  и режисер Дејан Миличевиќ успеа да влезе во облека стара 19 години, откако изгуби голем број на килограми после операцијата на желудникот.

– Влегов во гардероба од 2001 година – и рече Дејан на Сања Маринковиќ и ја покажа витката фигура.

Имено, Дејан истакна дека откако ја извршил операцијата ослабел 35 килограми.

– Два дена по операцијата, ме пуштија дома, а петтиот ден направив многу фотографии и работев како да немам операција. Немав лошо искуство и многу сум задоволен од резултатите, постапката и лекарот. Жал ми е што Индира минува низ толку лошо искуство и се надевам дека сето тоа ќе заврши наскоро. И посакувам брзо закрепнување – рече фотографот во една прилика.

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Свет

Некои грешки во самостојниот третман на коронавирусот можат да му наштетат на организмот, па дури и да доведат до смрт, сподели лекарот и ТВ-презентер...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...