Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Денеска се носи ОДЛУКА ДАЛИ ЌЕ ИМА ЦЕЛОДНЕВНА НАСТАВА

Владата на денешната седница ќе одлучува дали да има целодневна настава за децата од прво до трето одделение кои со физичко присуство ќе тргнат на училиште на 1 октомври.

Комисијата за заразни болести наводно вчера дала зелено светло децата од ист клас да можат да останат во училиште до 15 часот и да не се мешаат со други одделенија.

Ова следува по реакцијата на многу родители зошто нема кој да им ги зема и да се грижи децата, бидејќи тој период околу пладне кога им завршувале часовите биле на работа.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

До редакцијата на медиа.мк пред малку пристигна информација за спектакуларно апсење во Охрид , поточно на бензинската пумпа Окта. Според информациите со кои располагаме...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...