Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Дамјан Манчевски НОВ ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР НА ВЛАДАТА?

Неофицијално Вечер.мк дознава дека Дамјан Манчевски е поставен за нов генерален секретар на владата на Македонија.

Според неофицијалните информации,  Дамјан Манчевски доаѓа на местото на Драги Рашковски кој оваа функција ја извршуваше изминатите три години, а се очекува владата да ја објави оваа информација по завршување на денешната седница.

Владата во 12 часот одржува седница, а на истата  министрите ќе потпишат Кодекс за етичко однесување на членовите на Владата и носителите на јавни функции именувани од страна на Владата.

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Свет

Некои грешки во самостојниот третман на коронавирусот можат да му наштетат на организмот, па дури и да доведат до смрт, сподели лекарот и ТВ-презентер...