Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Арарат – Ц. Звезда сепак на Кипар: Дали Македонија во ноември ќе гостува во Ерменија!?

Иако утринава информациите од Белград говореа дека мечот од плеј – офот во ЛЕ, меѓу Арарат и Ц. Звезда ќе се игра во Ерменија, во земјата каде моментално се води војна, сепак УЕФА денеска донесе официјална одлука. А таа е дека мечот меѓу овие две екипи ќе се игра на Кипар.

Интересно, па и за нас, посебно ако се знае дека во ноември, во рамките на Лигата на Нации, нашата најдобра репрезентација треба да гостува во Еревен, каде треба да го одигра возвратниот меч со Ерменија.

Јасно е дека до ноември има уште време, но ако се знае дека војната меѓу Ерменија и Азербејџан, и тоа поради Нагорно – Карабах од ден на ден се повеќе се разгорува, можеби и Македонија нема да гостува во Ерменија.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Забава

Секси адвокатката, Редона Кочи ги полуди нејзините следбеници со жешки фотографии на социјалните мрежи. Таа позираше скрос гола друга девојка покриени со ливчиња од...

Македонија

Игор Дурловски, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и носител во изборната единица 5 на “Коалицијата за Обнова на Македонија “ доцна синоќа преку Фејсбук објави дека...

Македонија

Носителот во петтата изборна единица на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Игор Дурловски поднесе оставка од пратеничката позиција. Оставката ја објави на својот профил на Фејсбук....