Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Арарат – Ц. Звезда сепак на Кипар: Дали Македонија во ноември ќе гостува во Ерменија!?

Иако утринава информациите од Белград говореа дека мечот од плеј – офот во ЛЕ, меѓу Арарат и Ц. Звезда ќе се игра во Ерменија, во земјата каде моментално се води војна, сепак УЕФА денеска донесе официјална одлука. А таа е дека мечот меѓу овие две екипи ќе се игра на Кипар.

Интересно, па и за нас, посебно ако се знае дека во ноември, во рамките на Лигата на Нации, нашата најдобра репрезентација треба да гостува во Еревен, каде треба да го одигра возвратниот меч со Ерменија.

Јасно е дека до ноември има уште време, но ако се знае дека војната меѓу Ерменија и Азербејџан, и тоа поради Нагорно – Карабах од ден на ден се повеќе се разгорува, можеби и Македонија нема да гостува во Ерменија.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...