Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ЈАНКУЛОСКА денес оди во затвор, дознава МЕДИА.МК

Медиа.мк дознава дека полицијата во моментов ја спроведува поранешната министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска на одлежување казна затвор.

Јанкулоска е осудена на 4 години затвор за случајот познат во јавноста како “Тенк”.

Повеќе информации наскоро.

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...

Забава

НЕКОИ работи се повторуваат одново и одново во разни филмови, но во реалноста многу ретко. И ова е особено точно кога станува збор за...

Забава

Светски познатата пејачка Ерика Баду изненади многумина кога на Twitter објави дека е позитивна и негативна на тестот за вирусот корона. Ерика направи брз...