Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

После апсењата во Косово, ЕУЛЕКС влезе во Македонија?

Четири возила на меѓународната мисија на Косово, ЕУЛЕКС штотуку влегоа во Македонија, информираа гранични извори. Според нив, по преминувањето на границата, возилата на ЕУЛЕКС не запреле во Скопје, туку тргнале во правец кон Тетово, пренесува Весникот Лајм.

Властите во Македонија не даваат официјални детали во врска со овие информации и сè уште нема официјално соопштение од канцеларијата на ЕУЛЕКС во Приштина.

Во последните денови ЕУЛЕКС апсеше на Косово. Сè уште не е познато дали оваа мисија има налог за апсења во Македонија или не.

Извор: Лајм

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...