Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Поради приватна прослава во Германија СТАВЕНИ 900 ЛИЦА ВО КАРАНТИН

По семејна приватна прослава во германски град повеќе десетици лица се позитивни на коронавирус, а 900 се во карантин.

Поради заразата на прославата, повеќе училишта морале да превземат мерки за да спречат ширење на вирусот, па околу 900 ученици и наставници се во карантин.

Имено, од прославата досега позитивни на вирусот се 36 лица, но се уште сите гости не се идентификувани.

Според градските власти бројот на заразени би можел да биде многу поголем бидејќи станува збор за роденденска прослава која се одржала на приватен простор,

Според еден весник, прославата започнала рано наутро и траела до доцна во ноќта, а гостите за време на целиот ден се менувале, па е тешко точно да се утврди нивниот број.

најчитани вести

Забава

Пејачката објавила видео кое ги “вознемири“ сите. На Јелена Карлеуша и недостасува летото, а на нејзините следбеници голотија на Инстаграм. Пејачката на својот Инстаграм...

Забава

Светски познатата поп дива, Мадона, ги загрижи обожавателите со својот последен пост на социјалната мрежа Instagram. Познато е дека Мадона имала одредени естетски зафати...

Македонија

Денеска (26.11.2020) полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога во координација со Надворешната канцеларија за криминалистички работи при...

Македонија

Три дена по ред ВМРО-ДПМНЕ се произнесуваше за лампионите на Шилегов, одговараше за буџетот, оставаше перници пред Министерството за дравство па дури и свикуваше...