Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Никола Попоски: Секој член со ГЛАС ЗА СПАС!

Поранешниот пратеник и министер за надворешни работи на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Попоски со нова реакција на фејсбук ги критикува последните случувања во Вмро Дпмне и одлуките на раководството, нагласувајќи дека е потребно повеќе да слуша гласот на членовите на партијата.

“Сила или разум

  1. Именувавме група претседатели на ОК директно од врв.
  2. Сега ќе именуваме друга група, преку комисија, но исто од врв.
  3. Зошто да не оставиме, барем во тие ОК каде самите би сакале, да си одберат водачи преку гласање на членовите?

Знам, има ризици секогаш. Но мислам дека е најдобро сега да го направиме, пред локалните. Има разлика дали си именуван или те избрала базата. Ќе бара повисока свест од сите, но конечно членовите се тие кои одработуваат на терен. Зошто да не им веруваме дека ќе носат паметни одлуки ако им се даде можност?

Конечно, ако не одиме за се на сила, можеби разумот ќе не направи посилни за да можеме повторно да победуваме.

Секој член со глас за спас!”, пишува Никола Попоски

Сила или разум1. Именувавме група претседатели на ОК директно од врв.2. Сега ќе именуваме друга група, преку…

Gepostet von Nikola Poposki am Montag, 28. September 2020

најчитани вести

Забава

Марија Шерифовиќ ја посетила слаткарницата на својата мајка Верица Шерифовиќ во Крагуевац, за да научи да прави торта, но и се случил еден пех....

Забава

Овен Ноември носи хармонични моменти со семејството, пријателите и партнерот. Наоѓате утеха во нив, и секогаш кога имате лош ден, тие се тука за...

Забава

Актерката Јелена Јованова или како што уште сите ја знаат – Јелена од Драчево, поради ликот кој го толкуваше во серијата „Преспав“, денес слави...

Македонија

Носителот во петтата изборна единица на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Игор Дурловски поднесе оставка од пратеничката позиција. Оставката ја објави на својот профил на Фејсбук....