Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

МЕДИА.МК ЕКСКЛУЗИВА: ГОЛЕМА ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА ВО СКОПЈЕ, НЕГОТИНО И ГЕВГЕЛИЈА

Медиа.мк дознава дека во моментов е во тек голема координирана полициска акција во Скопје, Гевгелија, Неготино. Неформално дознаваме дека се работи за акција за борба против нелегалена трговија со дрога.

Наскоро повеќе детали се очекуваат од МВР.

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Македонија

Еден од самопрогласените лидери на антинато и анти ЕУ движењата во Македонија, Љупчо Палевски, на социјалните мрежи излезе со поддршка на операцијата за напад...

Свет

Многу промени ќе се случат, а Бил Гејтс на почетокот на оваа недела зборуваше за долгорочните последици од пандемијата врз нашите животи. За некои,...

Забава

Оние кои се опоравуваат од вирусот барем 30 дена мора да се чуваат од голем напор, вели др.Ристиќ. Пациенти кои прележале корона вирус не...