Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Мајка им ги почасти силикони, а беа познати по скандали – ЕВЕ КАКО ИЗГЛЕДААТ ТИНА И БАРБАРА (ФОТО)

Барбара и Тина Шегетин се прославија за време на „Големиот брат“ пред седум години. Барбара во тоа време веќе беше силиконска убавица, но не и нејзината сестра Тина. Сепак, и тоа сега се смени.

Во нивната родна Хрватска, двете ги сметаат за силиконски убавици, но главно ги нарекуваат пластични, коментари за кои велат дека не допираат до нив. Сега тие живеат во Белград и се сосема различни од тоа време.

https://www.instagram.com/p/CFmFm_uAliy/?utm_source=ig_embed

Барбара Шегетин, која има 30 години, вгради силикони, а според хрватските медиуми, нејзината мајка за тоа задоволство на ќерка си искеширала 2.500 евра.

https://www.instagram.com/p/CFSBTzMnUoX/?utm_source=ig_embed

Од друга страна, Тина Шегетин (28) беше во центарот на вниманието во скандалот кога се шушкаше дека се степала со поранешната девојка на нејзиното сега веќе поранешно момче.

За време на „Големиот брат“, таа беше голема љубов на тогашниот победник Дарко Спејко, а потоа беше и природна убавица.

https://www.instagram.com/p/CEsI4HKHjzt/?utm_source=ig_embed

Имено, според информациите на хрватскиот портал „24 сата.хр“, таа се разведе по само година и пол брак во кој беше со Црногорецот Рачо Јовановиќ.

https://www.instagram.com/p/B4NqyGynCWS/?utm_source=ig_embed

– Не живееме заедно три месеци. За тоа време, ги доставивме документите за развод, но немаме непријателски односи. Едноставно, нашите ликови и мисли не се согласуваа и ние доаѓаме од две различни средини – рече Тина за порталот „24 сата.хр“ и тогаш рече дека била иницијатор за разводот.

Сега е во Белград и живее заедно со нејзините мајка и сестра, а нејзиниот изглед е речиси целосно променет од троа време.

https://www.instagram.com/p/CDt6cBDJru4/?utm_source=ig_embed

најчитани вести

Македонија

После подолг период американската амбасадорка Кејт Мари Брнс се појави со интервју во македонските медиуми и тоа токму на Телевизија Телма, која минативе неколку...

Македонија

Откако гласноговорникот на антинато движењето во Македонија и еден од фронтмените на “Бојкотирам”, Љупчо Палевски повика војната на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да...

Свет

Шејн Волтерс од Барнли ќе ги помине следните две години во затвор за сексуално злоставување на невини кокошки. Волтерс, инаку работник во супермаркет, доби...

Македонија

Еден од ретките кои што профитираа од инцидентите на 27 Април, а веројатно и единствен во ВМРО-ДПМНЕ е Христијан Мицкоски. После немилиот настан следуваа...