Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Гвардиола веднаш со реакција – купи стопер за 68 милиони евра!

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, веднаш ќе реагира со купување на стопер по „катастрофата“ на неговиот тим од Лестер, и поразот од 2:5 на домашен терен. Според информациите, менаџерот на Сити, веќе е договорен со  Рубен Диаш од Бенфика, за кого ќе даде 68 милиони евра. Се чини дека трансферот е веќе готова работа, и се очекува да дојде до реализација уште денеска.

Исто така Гвардиола ќе го даде и својот стопер Николас Отаменди, за да го ангажира Диаш, но прашање е дали Отаменди би прифатил да игра во Бенфика, со оглед дека во минатото беше дел од Порто. Токму тоа во моментов е пречка околу преговорите, но и таа пречка ќе биде решена веќе денеска.

Диаш би требало да биде големо засилување за одбраната на Сити, која се покажа како ранлива уште на стартот од Премиерлигата, со петте примени голови. Токму отсуство на добри дефанзивци беше клучна и минатата сезона кога Ливерпул ја освои титулата во Англија.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

По долго боледување на 51 година утринава почина Горан Костадиновски – Гокси, еден од основачите на групата Комити. Си замина еден голем Вардарец, еден...

Македонија

Груевски ќе се врати на чело на ВМРО ДПМНЕ. Целата операција со носењето на Мицкоски на чело на партијата на Конгресот во Валандово беше...