Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

УАПСЕНИ ТРОЈЦА ВЕЛЕШАНИ И ЕДЕН ОД ПРИЛЕП, пронајден КОКАИН И МАРИХУАНА!

На 27.09.2020 во 00.40 часот од угостителски објект на ул.„А.Шурков“ во Велес, полициски службеници од СВР Велес ги лишиле од слобода П.М.(26), С.Д.(45),  И.К.(43), сите од Велес и В.Т.(31) од Прилеп, затоа што кај нив биле пронајдени марихуана и бела прашкаста материја.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Свет

Некои грешки во самостојниот третман на коронавирусот можат да му наштетат на организмот, па дури и да доведат до смрт, сподели лекарот и ТВ-презентер...

Свет

На почетокот на ноември 2017 година, речиси 400 најмоќни луѓе од Саудиска Арабија, меѓу нив принцови, тајкуни и министри, беа повикани и приведени во...

Свет

Многу промени ќе се случат, а Бил Гејтс на почетокот на оваа недела зборуваше за долгорочните последици од пандемијата врз нашите животи. За некои,...