Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Премиерот Пашинијан вечерва УПАТИ ПОВИК ДО СИТЕ ЕРМЕНЦИ

Сите Ерменци мора да се обединат за да ја одбранат нашата историја, нашата татковина, идентитет, нашата иднина и нашата сегашност. И ние ќе победиме и има само една привилегија, дека си ветуваме дека нема да се повлечеме ниту еден милиметар од одбраната на нашиот народ и нашиот Артсак, повика вечерва преку Твитер премиерот на Ерменија Никол Пашинијан.

Артсак, официјално Република Аразах или Република Нагорно-Карабах, е отцепена држава во Јужен Кавказ, која е меѓународно призната како дел од Азербејџан.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

По долго боледување на 51 година утринава почина Горан Костадиновски – Гокси, еден од основачите на групата Комити. Си замина еден голем Вардарец, еден...

Македонија

Груевски ќе се врати на чело на ВМРО ДПМНЕ. Целата операција со носењето на Мицкоски на чело на партијата на Конгресот во Валандово беше...