Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Пеп добива што ќе посака!

Пеп Гвардиола ќе го добие посакуваното засилување. Откако минатата сезона ја „прокоцка“ поради „дупка“ во одбраната, оваа сезона нема да го има тој проблем.

Стратегот на Манчестер Сити добива се што ќе посака. По Нејтан Аки, во следниот период и официјално ќе биде потврден Рубен Дијас, челниците на клубот платија 55 милиони евра, и го дадоа Николас Отаменди кого го проценија на 25 милиони евра.

Дијас синоќа го одигра последниот меч во дресот на Бенфика, тој веќе е на пат кон Англија. Тој утре треба да ги мине лекарските преглди, а потоа да стави потпис на договорот со важност до 2025 година.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

По долго боледување на 51 година утринава почина Горан Костадиновски – Гокси, еден од основачите на групата Комити. Си замина еден голем Вардарец, еден...

Македонија

Груевски ќе се врати на чело на ВМРО ДПМНЕ. Целата операција со носењето на Мицкоски на чело на партијата на Конгресот во Валандово беше...