Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Наталија продаваше овошје на пазар, а потоа стана милијарерка

Деновиве осамна веста за венчавката на Наталија Водјанова и францускиот милијардер Антоан Арно. Руската манекенка се омажи за наследникот на модното царство LVHM –  Moët Hennessy Louis Vuitton.

Се зборуваше дека нивната свадба ќе биде еден од највпечатливите и најраскошни настани годинава, но заради пандемијата, целиот настан бил многу скромен. Тие го кажале судбоносното „Да“ кај матичар во 16-тиот Париски округ.

Наталија блескаше во креација на Сергеенко, со опуштена фризура и минимална шминка. А младоженецот се одлучи за сино одело со вратоврска.

Водјанова денес живее живот како од бајките. Но, оваа 38-годишна убавица родена во едно мало руско село, во детството живеела во голема сиромаштија.

Наталија ја нарекуваат Пепелашка од Nizhny Novgorod. Таа не го помни татко и Михаил Водјанов. Нејзината мајка Лариса Викторовна Громова била самохрана мајка на три ќерки.

Едната сестра, Оксана, родена е со форма на аутизам и церебрална парализа. Се бореле со финансиски, но и психолошки проблеми. Наталија признава дека не била свесна за дијагнозата на Оксана и долго време се чувствувала загрозена заради вниманието кое го добивала нејзината сестра.

Секој ден, носела кутии од по 20-30kg со зеленчук и овошје за да ги продава на тезга на локалното пазарче. Таму ја забележал моден агент кој ја вовел во светот на модата.

Со само 17 години веќе живеела во Париз, а три години подоцна нејзиното богатство било проценето на 20 милиони долари.

Во 1999-та година ја забележува Жан Пол Готје кој и понудил работа. Конкуренцијата била голема, и на почетокот целата заработка и одела на трошоци за кирија и храна.

Во тој период многу и помогнал нејзиниот пријател Французин, доктор по професија кој и дал засолниште и помош за да може да се фокусира на стуудите по Англиски јазик додека работи. Тој денес е кум на нејзините деца.

Беше во брак со Џастин Портман со кој се разведе во 2011-та година и со кој има три деца. По разводот, Портман бил на рехабилитација:

„Се однесуваше како да се срами од мене. По разводот, еднаш се слушнавме, ми рече дека воопшто не и недостасувам и дека не ни помислува да бидеме повторно семејство“ – откри во една прилика повредениот милионер.

Наталија и Антоан се во врска од 2011 година и заедно имаат два сина. Познатата манекенка има уште три деца од претходниот брак со Џастин Портман.

најчитани вести

Забава

Марија Шерифовиќ ја посетила слаткарницата на својата мајка Верица Шерифовиќ во Крагуевац, за да научи да прави торта, но и се случил еден пех....

Забава

Овен Ноември носи хармонични моменти со семејството, пријателите и партнерот. Наоѓате утеха во нив, и секогаш кога имате лош ден, тие се тука за...

Забава

Актерката Јелена Јованова или како што уште сите ја знаат – Јелена од Драчево, поради ликот кој го толкуваше во серијата „Преспав“, денес слави...

Македонија

Носителот во петтата изборна единица на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Игор Дурловски поднесе оставка од пратеничката позиција. Оставката ја објави на својот профил на Фејсбук....