7 C
Skopje
недела, април 18, 2021
spot_img

ВО ЖИВО: Премиерот Заев ќе ги презентира новите антикризни мерки

Погледнете ја во живо прес конференцијата на која претседателот на Владата, Зоран Заев ќе го презентира четвртиот пакет економски мерки за ревитализирање на економијата во услови на КОВИД-19.

Прес конференцијата започнува во 13:15 часот.

На прес-конференцијата ќе бидат присутни и заменик-претседателот задолжен за економски прашања, Фатмир Битиќи, министрите Фатмир Бесими, Крешник Бектеши, Арјанит Хоџа, Јагода Шахпаска и Благој Бочварски

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести