Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Апсења на дилери во Скопје, Тетово, Битола и Струмица

На 26.09.2020 во 15.00 часот во с.Катланово, скопско, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода Н.Б.(45) и К.Н.(20), двајцата од с.Катланово, затоа што кај нив била пронајдена марихуана. Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок. 

На 26.09.2020 во 23.15 часот на ул.„Св.Климент Охридски“ во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода З.Д.(32) од Битола, затоа што кај него била пронајдена марихуана. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок. 

На 26.09.2020 во 23.45 часот во с.Горно Седларце, тетовско, полициски службеници од СВР Тетово ги лишиле од слобода С.И.(29), Л.С.(29) и Л.Д.(28), сите од с.Челопек, тетовско, затоа што кај нив била пронајдена марихуана. Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 26.09.2020 во 23.00 часот во СВР Струмица биле лишени од слобода И.Л.Б.(19),  Ј.К.(20), Ј.П.(26), Г.М.(22) и Ф.М.(22), сите од Струмица, затоа што кај нив биле пронајдени марихуана, таблетки со виолетова боја и дробилки.  Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок. 

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...