Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Соиграч на Горан Пандев позитивен на Ковид-19

Голманот на Џенова, Матија Перин е позитивен на „Ковид-19“. Тимот за кого настапува капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев бил тестиран во текот на вчерашниот ден, а само Перин е позитивен.

Оваа информацја ја потврди Роландо Маран на прес-конференцијата пред дуелот со Наполи. Чуварот на мрежата е пратен во самоизолација.

Џенова утре е гостин на Наполи на Елиф Елмас, ова ќе биде ново македонско дерби во Серија А.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

По долго боледување на 51 година утринава почина Горан Костадиновски – Гокси, еден од основачите на групата Комити. Си замина еден голем Вардарец, еден...

Македонија

Груевски ќе се врати на чело на ВМРО ДПМНЕ. Целата операција со носењето на Мицкоски на чело на партијата на Конгресот во Валандово беше...