Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Рангелова: Иницијативата е составена од луѓе што го избраа Мицкоски за лидер, тие имаат најголем легитимитет да му бараат одговорност!

Никогаш не го поддржав Христијан Мицкоски да биде избран за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, рече екс претседателката на Унија на жени Даниела Рангелова во емисијата 360 Степени.

-Иницијативата што сега бара одговорност од Мицкоски е составена од луѓе што го избраа за лидер. Тие сега имаат најголем легитимитет да му бараат одговорност, зашто тие го избраа. Јас не го поддржав ниту тогаш, сметав дека не е демократски да се прави притисок врз делегати да се избере лидер кој воедно е единствен кандидат – рече Рангелова.

-Секоја идеја треба да направи критичка маса, но тоа  не може да се случи бидејќи Мицкоски прави притисок на оние кои ќе му се спротистават и веднаш ги линчува и ги нарекува предавници, потребна е внатрешна интелектуална револуција, Мицкоски не е способен да води партија, нема јасни ставови, народот не гледа ништо различно, лута во политикита, кажа Рангелова.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...