Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ПРИВЕДЕНА АЛБАНСКА ПЕЈАЧКА НА ГРАНИЦА, не можела без ова во ташната

Албанската полиција ја уапси косовската пејачка Фјола Морина на граничниот премин, под сомнение дека сакала илегално да пренесува огнено оружје преку границата, пренесува Миа Ора њуз.

Пиштолот е пронајден во чантата на пејачката, а по претресот на нејзиното возило, полицијата пронашла и пиштол кој изгледа како запалка.

За време на контролата, во торбата на Ф. М. (34), која била пријавена во Приштина, Косово, граничната полиција открила и како доказ запленила огнено оружје од типот „зораки“ со 23 куршуми пиштол кој изгледал како запалка бил пронајден во багажникот на возилото, соопшти албанската гранична полиција.

Придружниците на пејачот Ф. М. (29), исто така од Косово и Ф.С. (29) од Белгија.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...